Sertifika Sistemleri

Kayıtlı Olduğumuz Sertifika Sistemleri
Şişli Sualtı olarak iki ayrı sertifika sistemi ile birlikte çalışmaktayız. Aşağıda bu iki sistem ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sistem seçimi sonrası o sisteme ait sertifikaları inceleyebilirsiniz.

CMAS / Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

Confederation Mondiale des Activites Subaquatiques (Dünya Sualti Aktiviteleri Konfederasyonu)

CMAS sportif, teknik, bilimsel, tibbi veya dogal kültür aktivitelerinde hiç bir dini, politik, sosyal ve irksal ayirim yapmaksizin herkese açiktir. Bagimsiz ve kar amaci gütmeyen bir organizasyon olarak CMAS, kendini bütün dünyada sualti aktivitelerinin dengeli gelisimine ve dalis egitiminin koordinasyonuna adamistir. CMAS’ in geliri, UNESCO ve Dünya Olimpiyat Komitesi’ne de aktarilmaktadir.

Türkiye’nin CMAS’daki resmi temsilcisi Türkiye Sualti Sporlari, Cankurtarma, Sukayagi ve Paletli Yüzme Federasyonu (SCSPF) dur. Federasyon 8 Ocak 1980 tarihinde kurulmustur. SCSPF’nin hedefi Sualti Sporlarini gelistirmek, sporcu, hakem, balikadam ve egitmenlerin dünya klasmanlarina göre en iyi dereceler almalarini saglamak ve CMAS tarafindan düzenlenen etkinliklerin ülkemizde yapilmasini saglamaktir.

SCSPF etkinlikleri, 15 Agustos 1990 tarihinde Resmi Gazete’de yayinlanan Aletli Dalis Yönetmeligine göre gerçeklestirilmektedir. 1997 itibariyla, federasyonda 44 spor kulübü, 100’e yakin dalis merkezi, SCUBA, sukayagi, paletli yüzme, cankurtarma, ilkyardim, sualti ragbisi, navigasyon, görüntü avciligi dallarinda faaliyet göstermekte olup, sicil lisansa kayitli 513 sporcu, 229 hakem ve 60 antrenöre sahiptir.

Çift tarafli kart sistemine geçmek için CMAS ile 1994 yilinda bir anlasma yapilmistir. Verilen CMAS brövelerinin toplam sayisi 1998 yili itibariyle 15 000’i geçmistir. Dalış eğitiminizi istediğiniz dalış sisteminden alıp, su altının muhteşem dünyası ile tanışmak için bir adım atabilirsiniz. 02122912434 – 05559697172

TSSF/CMAS Sertifikaları

Yorum Yaz

...